Medicijn – Firma Mes

Medicijn - Firma Mes

Theater en toneel

We zien de reis die de jonge Jeffrey aflegt na zijn hepatitis C-diagnose in 1999. Tegelijk duiken we op basis van interviews achter de schermen bij het farmaceutisch bedrijf dat het genezende, maar peperdure medicijn in handen heeft. Sleutelfiguren uit de keten van medicijnontwikkeling komen voorbij: van idealistische laborant tot gewiekste investeerder. Parallel ontvouwt zich het liefdesverhaal tussen Jeffrey en zijn partner Max, in een periode waarin Jeffrey steeds zieker wordt. Wanneer in 2014 het medicijn op de Nederlandse markt verschijnt, ontstaat er grote maatschappelijke discussie over de prijs. Hoeveel mag een mensenleven kosten? Wie gaat dat betalen? En komt dit medicijn op tijd bij Jeffrey terecht?

Een mix van fictie en documentaire, met hypnotiserende livemuziek van Marc Alberto en de welbekende scherpe humor van Firma Mes. Een indringende blik op de wereld die achter onze medicijnen schuilgaat.

  • Excl. consumptie

De media over Firma Mes
“Brandend actueel theater over de Nederlandse overheid” (De Volkskrant over De Vierde Macht)
“Schuld, boete en gewetenswroeging in Netflix-achtige theaterdocu”  (Theaterkrant over De Onaantastbaren)
“Het theatercollectief is er meester in schijnbaar simpele gebeurtenissen in een breder perspectief te plaatsen. Niet door met feiten te wapperen, maar door er een theatrale lading aan te geven die de kijker dwingt verder te kijken en door te denken.” (Trouw over Firma Mes)

Deel deze pagina

Scroll naar boven